Avrupa Komisyonu, “İşçi Piyasasını Daha Kapsamlı Hale Getirmek III” başlıklı hibe desteği ve programı çerçevesinde düzenlenen Sistem ve Ağ Uzmanlığı Sertifika eğitimlerinden firmamızın teknik servis çalışanları ücretsiz yararlanmıştır.

Sistem ve Ağ uzmanlığı, Microsoft, HP ve Cisco gibi alanlarında dünya lideri olan şirketlerin teknolojilerini içerecek şekilde uluslararası trendler ve sektör ihtiyaçları göz önünde bulundurularak tasarlanmış bir kariyer programıdır.

Kuzey Kıbrısta, Bilişim sektöründeki bilgisayar firmaları genel olarak satış odaklı servislere sahiptirler. Dolayısıyle müşteri portföylerinde bireysel kullanıcıların ağırlıkta olduğu firmaların teknik servis elemanları da bireysel kullanıcılara destek verebilecek yetkinlikleri kazanmıştır.

Kurumsal destek sağlayan bilgisayar firmalarının eksikliği Kuzey Kıbrısta yüzde yüze yakın KOBİ olan kurumsal yapıların gelişmesini ve rekabetçi olabilmesini de ciddi biçimde etkilemektedir.

Bu eğitim programı ile firmamızdaki teknik servis çalışanlarımız birçok kuruluş için geçerli olabilecek seviyede bilişim altyapısı kurabilen, yönetebilen ve BT sorunlarını çözebilen bilişim uzmanı ünvanını kazanmıştır.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir